KONST / Litografier / Litografi 10895618
nr 1089 5618
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), signerad 266/310, motivet: 36x53
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 februari 2017
kl 18:00:40
12/2 15:15:35
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman